MÍSTNÍ KNIHOVNA V CHOTYNI
Naposledy aktualizováno: 15.11.2017 09:14:32
Počasí Chotyně - Slunečno.cz
Sestavuji aktuální kalendář ...
knihovny.cz
hledej
Návštěv :
Celkem : 4115
Týden : 5
Dnes : 0
podrobnosti

  V pátek 3.11.2017 bude knihovna zavřená.

 

 

ZMĚNA PRACOVNÍ DOBY V KNIHOVNĚ

OD 1.1.2017 

 

PONDĚLÍ : 9:00 - 17:00

ÚTERÝ :    9:00 - 14:00

STŘEDA :  9:00 - 17:00

ČTVRTEK : 9:00 - 15:00

PÁTEK :    9:00 - 14:00

 

              12:00 -12:30 pauza na oběd

 

************************************************ 

 

Chirurgická ordinace v Hrádku nad Nisou - MUDr. Michal Mrázek - ordinace mění provozovatele, kterým se stala Nemocnice Vrchlabí. Provoz zůstává zachován.

 

OBRÁZEK : 18301191_1350252061695157_5583083421537729117_n.jpg

 

 

Tisková konference k plánovanému rozšíření polského dolu Turów a situaci s vodou na českém území

 

 

***************************************************************

 

 

 

Seznam změn jízdních řádů vlaků a autobusů platných od

neděle 11. prosince 2016

 

 Kompletní nové jízdní řády je možné vyzvednout na Obecním úřadu v Chotyni.

 

****************************************

Chcete udělat radost svým blízkým, přátelům, bývalým Chotyňákům ???

Nabízíme k prodeji knihu

" ZAPOMENUTÉ HOSPODY, VINÁRNY, KAVÁRNY A CUKRÁRNY NA CHRASTAVSKU "

od Vitalije Marka.

Nechybí samozřejmě fotografie a povídání o místních hospůdkách.

Cena knihy je 490 ,- kč a je možné ji zakoupit na Obecním úřadu v Chotyni.

 

*********************************************** 

 Nová čistírna oblečení

V Husově ulici v Hrádku nad Nisou ( bývalá prodejna drogerie, vedle Policie ČR )jsme pro vás otevřeli novou provozovnu čistírny oblečení, pereme také chemicky, mandlování a opravy podle vašich přání. 

 Kontakt: 739900853, 721380974

E-mail: jircat@seznam.cz 

 

Prádelna, Umýt, Pračka, Suchý

Rušení TV signálu

 

autor: Ing. František Smejkal
datum zveřejnění: 16.8.2016
zdroj: České Radiokomunikace a.s.

 

 

V souvislosti s budováním nových mobilních sítí LTE v České republice se objevují stížností občanů nebo obcí na rušení příjmu pozemního televizního vysílání (DVB-T). V některých lokalitách došlo přechodně k úplné ztrátě televizního signálu pro celé oblasti/čtvrti nebo jsou rušeny jednotlivé domácnosti.

 

Občané však mají nárok na opravu zdarma v případě prokázání rušení ze strany základnové stanice (BTS) LTE, kterou hradí příslušný mobilní operátor způsobující rušení. Podmínkou pro bezplatnou opravu je bez závadová instalace přijímacího zařízení (tj. antény, svodu a přijímače) a dostatečná intenzita televizního signálu. Mnozí diváci bohužel řeší ztrátu TV signálu vlastními silami a zbytečně platí za instalaci odrušovacích filtrů a práci servisním firmám z vlastních prostředků. Postup, jak řešit případy rušení pozemního televizního vysílání a na koho se v této věci obrátit si Vám dovolujeme zaslat v příloze.

 

Jednotlivé základnové stanice LTE pro tzv. rychlý mobilní internet se kontinuálně spouští již od roku 2014, kdy operátoři mobilních sítí zahájili jejich výstavbu. Je možné, že právě ve vaší obci může dojít k rušení příjmu pozemního televizního vysílání DVB-T (příjmu digitální televize). Podrobnější informace jsou uvedeny v příloze.

 

Pro zvýšení informovanosti veřejnosti o situaci související s výstavbou nových sítí LTE zveřejňujeme již zmíněný informační materiál co dělat v případech výskytu rušení příjmu televize. Informační materiál popisuje důvody vzniku rušení, jak se rušení projevuje, jak správně postupovat a kam ztrátu TV signálu ohlásit. Jediným orgánem, který je oprávněn rušení TV příjmu řešit, a optimálním místem pro nahlášení rušení TV signálu jsou jednotlivá oblastní pracoviště Českého telekomunikačního úřadu.

 

http://www.hradek.eu/archiv/prilohy/m_zprava/440-19676-01--usXqwL.pdf 

  

 

desaka.jpg

 

Pomozte při shromáždění dobových dokumentů.   Víme, že uplynula dlouhá doba, ale někteří pamětníci ještě žijí, stejně tak jako jejich potomci, kteří od nich slyšeli o těchto událostech vypravovat.     Rádi bychom je prostřednictvím Vašeho úřadu (například na webových stránkách, ve Vašem zpravodaji, novinách apod.) oslovili a požádali je, aby nám své vzpomínky poslali. Mnoho informací také obvykle obsahují staré kroniky a archivy, a proto bychom uvítali spolupráci s Vaším kronikářem. Získané historické podklady můžeme zveřejnit na stránkách projektu http://www.utekyavyhnani1938.cz.

 

Koordinátorem projektu, za naši neziskovou organizaci, byl pověřen JUDr. Jaroslav Těšínský, email: vyhnani1938@seznam.cz.

------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Proces zabral 0.0199 sekund času a 0.64MB paměti.