Naposledy aktualizováno: 09.09.2021 13:44:46
Na úvodní stranu

MÍSTNÍ KNIHOVNA V CHOTYNI

IMG_0586.jpg 1.třída - 11.12.2019 - Předávání slabikářů prvňáčkům
Slavnostního předávání slabikářů z rukou paní starostky a paní učitelky Svobodové se zúčastnilo 9 dětí, některé byly nemocné, ale určitě by nám všem přítomným také něco pěkně přečetly.
24
Prvňáčci dostali svoji první knížku do života - Předávání slabikářů
Ve středu 9.listopadu 2016 se v prostorách knihovny sešli žáci 1. třídy v doprovodu paní učitelky Novákové. A že to bylo setkání slavnostní .... maminky a tatínkové, babičky a dědečkové - prostě blízcí příbuzní dětí byli svědky slavnostního předávání slabikářů prvňáčkům. Přítomna byla i naše paní starostka, která dětičkám předala drobnosti pro ně zajisté důležité. Přejeme dětem, aby se slabikář stal jejich kamarádem a až budou umět číst, rádi je v knihovně opět uvítáme. Ovšem to už v roli čtenářů.
19
Mikuláš, čerti a andělé procházeli vesnicí .... - Mikuláš
Na Obecní úřad zavítala opravdu vzácná návštěva - přímo z nebe a přímo z pekla ! Kdopak se asi bál?
2
Druháci přišli číst do knihovny - Poslední návštěva 2. třídy ZŠ
Naposledy v tomto roce navštívili naši knihovnu žáci 2.třídy ZŠ. O vánočních prázdninách jim knížky budou dělat společnost, každý si nějakou knihu vypůjčil a odnesl domů. Tak jen doufám, že budou pilně cvičit čtení, aby nám to všem v novém roce ukázali.
16
Div.představení " O DVA MÍŇ " 13.11.2015 v DPS - DS Vojan Hrádek nad Nisou
Krásný lidský příběh dvou mužů, kterým zbývá pár dní života a kteří utíkají z nemocnice, aby se setkali se životem, který nepoznali. Dva pacienti se rozhodnou strávit čas svého života jinak než poleháváním v nemocnici. Odhodlají se k dobrodružnému útěku a potkávají se s celou řadou lidských příběhů.
14
021 Žáci 2. a 4. třídy v knihovně - Návštěva knihovny 29.9.2015
Po prázdninách se z našich prvňáčků stali druháci. Za úkol měli přečíst knížky, které si před koncem školního roku vypůjčili a už jako druháci je vrátili. No a jako správní čtenáři si půjčili nové čtivo, sice ne všichni, ale většina se už těší, jak se do knihy začtou a potom budou vyprávět paní učitelce o čem byla.
11
001 1.třída ZŠ Chotyně 28.5.2015 - Prvňáčci a jejich první čtení
Své první čtení přišli předvést dětičky z 1.třídy naší Základní školy v doprovodu p.uč. Kocourkové a p. Novákové. Dorazilo 10 žáčků, každý si měl najít úryvek z knížky, která ho upoutala a nám všem jej přednést. Musím děti pochválit, jak jsou šikovné a čtení jim opravdu šlo. Někomu víc, někomu míň, ale to není podstatné. Určitě vše o prázdninách doženou, třeba si někteří zdatní čtenáři dokáží přečíst už sami pohádku nebo pěknou říkanku. Jen mne mrzí, že video nelze na webové stránky vložit, ale mohu poslat na email. Za odměnu dostali děti něco na zub a pohlednice s našimi hasiči. No a budu se těšit na nové prvňáčky, na druháky, na třeťáky - zkrátka na všechny děti, které budou mít zájem něco zajímavého se z knížek dozvědět. Všem přeju hezké prázdniny a jen ty nejlepší známky na vysvědčení.
16
skolka Návštěva dětí z MŠ v Chotyni 26.5.2015 - Čtení v knihovně
Úterní ráno nám prozradilo, že se sluníčka na obloze jen tak nedočkáme. Ale já jich měla hned 11! Že nevíte, o čem píšu? Okolo půl desáté se pod schody do naší knihovny objevilo 11 dětských sluníček z Mateřské školy z Chotyně. A doprovod jim dělaly p.uč. Šitinová a Adamová. Pod pláštěnkami byly vidět rozesmáté tvářičky, těšící se na setkání s knihou. Četly se pohádky, příběhy, došlo i na hádanky. Děti se seznámily zevrubně s knihovnou a po hodince už zase stály pod schody, ale to už se loučily. Venku to pořád vypadalo bledě, ale sluníčka vyrazila ještě na vycházku. Potkali jste je?
11
153 Občanskoprávní minimum 1. část - Kurz
První část kurzu občanskoprávního minima jsme absolvovali s p.lektorem Ondřejem Morkovinem a byl zaměřený na rodinné právo, svéprávnost k úkonům, něco málo nám nastíl i právo trestní, ve kterém budeme pokračovat příště. Těšíme se na všechny příchozí, ať jsou přihlášeni nebo ne.
10
002 Občanskoprávní minimum - 2.část - Kurz "Učíme se pro život" 2
14.5.2015 jsme absolvovali druhou část občanskoprávního minima, tentokrát s lektorem p. Jakubem Fejfarem.
11
023 "Učíme se pro život" - Finanční gramotnost - kurz
Tak máme za sebou první část vzdělávacího kurzu "Učíme se pro život".Zaměřen byl na finanční gramotnost, kde se lektorka snažila vysvětlit základní pojmy jako je úvěr, půjčka, leasing, jak nenaletět různým společnostem nabízejících nevýhodné půjčky, jak nenaletět "šmejdům", jak si spočítat rodinné finance, abychom se nedostali do dluhové pasti atd. Kurz je bezplatný, financován je Evropským sociálním fondem, Evropskou unií, MŠMTV, Vzdělávacím centrem Turnov. Další část proběhne v měsíci dubnu - konkrétně od 9.4.do 23.4.2015 a bude zaměřen na práva a ochranu spotřebitele. Opět apeluji na všechny, kteří nejsou přihlášeni a chtěli by se kurzu zúčastnit, že mohou přijít v dané termíny do knihovny na 17.hodinu. Všichni jsou srdečně vítáni.
5
015 Čtení - Prvňáčci v knihovně
Po předávání slabikářů v listopadu loňského roku děti slíbily, že se příjdou pochlubit, jaké pokroky udělaly ve čtení.A to se stalo 23.února 2015. Děti přišly v doprovodu paní Novákové a pak to začalo - výběr knížky a čtení. Musím říct, že se měly čím chlubit... Je sice pravda, že jsem se mezi nimi moc nepohybovala, abych je nepoprskala bacily, ale slyšet to čtení teda bylo :-).Myslím, že se děti vrátí pro hezkou knížku a budou se ve čtení zdokonalovat. Omlouvám se za některá rozmazaná fota, ale když ony ty děti nepostojí a neposedí :-)a já už ty ruce mám taky trochu neposedné... Díky za pochopení.
15
001 Čtení a diskuze v knihovně - Návštěva žáků 3.a 5. třídy
V pátek 20.února 2015 se otevřely dveře knihovny školákům - navštívili mě žáčci 2. a 5. ročníku místní základní školy v doprovodu paní učitelky Kodymové a Novákové. Každý si vybral nějakou knihu, která ho zaujala a o ní se diskutovalo. Proč se jim líbí, čím je zajímavá, jak je kniha ilustrovaná atd. Někdo si knihu i půjčil a ostatní se po registraci do knihovny vrátí pro nějaký pěkný titul. Tedy alespoň to slíbili :-)
12
24.11.2014 - Slabikáře prvňáčkům
V pondělí 24.11.2014 byly v Místní knihovně 10 dětičkám slavnostně předány SLABIKÁŘE - jejich první knížka, ze které se učí číst.Tak se na ně budu těšit a jsem zvědavá, jestli mi něco z toho, co se naučily, příjdou předvést.
27
Předávání slabikářů prvňáčkům 24.11.2014 - Předávání slabikářů prvňáčkům
v pondělí 24.11.2014 byly v Místní knihovně v Chotyni slavnostně předány slabikáře našim prvňáčkům. Paní starostka, paní učitelka a pan ředitel školy popřáli dětičkám hodně úspěchů ve škole a aby se brzy naučily z nového slabikáře číst. Děti na oplátku slíbily, že až budou mít čtení "v malíčku", navštíví knihovnu a budou si chodit půjčovat samé pěkné knížky. Tak doufám, že svému slibu dostojí... budu se těšit na malé čtenáře.
18
Divadlo První vystoupení oblíbeného loutkového divadla - Divadlo pro děti "Kozlík"
Pomalu se již stává tradicí, že se v prostorách Domu s pečovatelskou službou uskutečňuje divadelní představení, a to nejen pro dospěláky. Pro děti již potřetí vystupovalo loutkové divadýlko "Kozlík" s pěknými pohádkami. Každým rokem se počet malých diváků zvyšuje a to je fajn. Tyto snímky jsou z jednoho z prvních představení.
10
"S tvojí dcerou ne!" 11.11.2014 - Divadelní soubor VOJAN
Představení DS VOJAN z Hrádku nad Nisou v Domě s pečovatelskou službou.
10
Interiér knihovny a jak to vypadá i venku .... - Knihovna a její prostory
26